Dřevěné kuličkové pero Diana - Červený buk chrom

Toto vysoce kvalitní pero je vyráběno s použitím nejkvalitnějších materiálů. Pero Diana má velmi výrazný a působivý vzhled. Jeho velikost a stylový vzhled odráží použité dřevo mnohem lépe než menší pero. Velmi dobře se drží, protože je ideálního průměru. Navíc je lehké a dobře vyvážené. Toto je pero, které vám předvede svou nejlepší práci! Diana je díky své eleganci ideálním i praktickým dárkem. V peru je použita velkoobsahová gelová náplň s keramickou špičkou.

Červený buk je endemický na Novém Zélandu, kde se vyskytuje na Severním i Jižním ostrově. Dřevo červeného buku je nejodolnější a výjmečně stabilní ze všech novozélandských buků. Často se používal v podlahách v mnoha částech Nového Zélandu.

Jedná se o stabilizované dřevo, které bylo napadeno dřevokaznou houbou a v počátku napadení bylo stabilizováno. To znamená že za střídání velmi vysokého tlaku a podtlaku, blížícího se vákuu, dochází k proniknutí speciální pryskyřice do celého objemu dřeva. Následnou polymerací dojde k stabilizování dřeva. Dřevo se stane velmi odolné, zvýší se jeho tvrdost, pevnost, sníží nasákavost, dojde k snížení vnitřního napětí ve dřevě a vpodstatě se stane věčné. Stabilizace je poměrně nákladná a složitá procedura, což se odráží i v ceně těchto dřev.

Barva kovu: chrom

Materiál: Červený buk stabilizovaný

Povrchová úprava: šelaková politura

Víčko: šroubovací

Váha: 40 gramů

Délka: 132 mm

Každé pero je originál. Skladem je pouze jediný kus. Kupujete si pero, které vidíte na obrázcích.

1 490,00 Kč